Якісні гальмівні колодки – запорука безпеки
Життя в сучасному світі високих технологій немислиме без автомобілів. Вони стали його невід'ємною частиною, адже це саме вони допомагають економити дорогоцінний час у щоденній метушні великого міста, роблять Ваші подорожі більш комфортними, яскравими та насиченими, служать незамінним помічником за будь-яких видів транспортування. Яким би не був автомобіль, одним із ключових факторів, яким не потрібно нехтувати, є безпека. Задні гальмівні колодки і передні гальмівні колодки заслуговують на особливу увагу, адже справна гальмівна система, елементами якої вони є - запорука захищеності водія та пасажирів.
Тому негайна заміна колодка, яка стерлася, це першочергове завдання. Ніколи не заощаджуйте на системі гальмування купуйте якісні запчастини. Не варто брати гальмівні колодки за низькою ціною, є ймовірність, що у складі фрикційної суміші виробник використовував дешеві та неякісні матеріали та складові. Економія може коштувати вам безпеки.
Види гальмівних колодок
Основна функція гальмівних колодок, в буквальному сенсі, гальмувати притискаючись до гальмівних дисків, у процесі чого створюється тертя, внаслідок чого швидкість руху автомобіля зменшується.
Тип колодок залежить від матеріалів, із яких вони виготовляються.
Органічні гальмівні колодки або безасбестові гальмівні колодки. Завдяки своєму складу вони тихіше в експлуатації та дають м'яке гальмування, але швидше перегріваються та зношуються. До складу входять волокна зі скла, вуглецю, гуми, кевлару та смоли.
Напівметалеві гальмівні колодки є найбільш універсальним і довговічним типом, який на 30-60% складається з металу. Мають хорошу тепловіддачу та погану працездатність за низьких температур. Можуть видавати шум.
Низькометалеві гальмівні колодки за складом схожі на органічні, але з додаванням 10-30% міді або сталі, що робить кращим гальмівні та покращує теплообмін.
Керамічні гальмівні колодки найсучасніші та найдорожчі з перерахованих вище. Довговічні, легкі та стабільні в експлуатації, найбільш тихі.
Як вибрати та купити гальмівні колодки
Умовно всі колодки можна поділити на 3 типи:
- перша категорія, що поставляються на конвеєрі автозаводів. Це найдорожчий варіант на ринку
- друга категорія, вироби з якої вирушають ринку запчастин. Дешевша за першу категорію. Щоб зменшити вартість, виробники трохи змінюють склад.
- третя категорія експортуються до країн, що розвиваються, як найбюджетніша версія
Вибираючи гальмівні колодки звертайте увагу на робочу температуру та коефіцієнт тертя. Що цифра його показника, то краще гальмування.
Коли потрібна заміна гальмівних колодок, вибирайте якісні оригінальні. Також варто уважно розглянути упаковку та зовнішній вигляд продукції на наявність тріщин (припустимі неглибокі тріщини розміром кілька міліметрів).
Якщо говорити про ремонт, гальмівні колодки ціна може бути різною і залежить від багатьох факторів. Але це не означає, що аналоги та замінники не такі якісні, як оригінальні гальмівні колодки. Як Ви вже зрозуміли, все залежить від типу та категорії виробу. Вибирайте якісні запчастини, що підходять Вашій моделі автомобіля.
Коли міняти гальмівні колодки
Кожен водій повинен стежити за гальмівною системою та вчасно міняти елементи, що зносилися. Не варто орієнтуватись на пробіг автомобіля. Якщо Ви помітили чорний металевий пил на дисках, писк, що переходить у скрегіт під час експлуатації, поштовхи і вібрації при гальмуванні (не плутати з ABC), помітили, що педаль натискається м'якше, а машину веде вбік, настав час міняти колодки. Якщо Ви пропустите момент, це може призвести до додаткової заміни гальмівних дисків і барабанів. Змінюйте гальмівні колодки попарно, це повинні бути вироби одного виробника. Відразу після заміни, якийсь час Ви можете чути писк, поки ті будуть "чіплятися".
Інтернет магазин запчастин evocar має широкий асортимент гальмівних колодок, який не залишить Вас байдужими.