Амортизатор як найнеобхідніший елемент безпеки Вашого автомобіля
Всім відомо, що під час водіння водій повинен бути вкрай уважний, адже експлуатація автомобіля на дорогах України це ще задоволення. І не завжди основна проблема полягає в ямах, купині або бездоріжжі... Іноді буваєш вранці на роботу об'їжджаючи знайомі ями, а ввечері, повертаючись додому, влітаєш вже в акуратно з любов'ю вирізані прямокутні басейни.
Відверто кажучи, ми розуміємо як це дратує та злить, а особливо якщо ці роботи продовжуються тижнями, а то й місяцями. У такі моменти почуваєшся сапером на мінному полі. Від такої шашкової їзди страждає не тільки Ваша нервова система, а улюблений автомобіль. І варто сказати, що в подібних ситуаціях найкращим захистом, крім Вашої блискавичної реакції та уважності, будуть задні амортизатори та передні амортизатори, саме вони допоможуть поглинути поштовхи та удари рухомих елементів та корпусу автомобіля. В умовах наших доріг, купити амортизатори, які зносилися одне з пріоритетних завдань, адже з нашими дорогами, вони перетворюються на витратний матеріал. Амортизатор ціна його велика або економна, все одно впливає на комфортний проїзд нерівностей, а також керованість автомобіля, як наслідок, впливає на безпеку їзди.
Які амортизатори вибрати для Вашого автомобіля
Спочатку розберемося, що таке різновиди амортизаторів і коротко пройдемося за їхніми параметрами. Почнемо…
Види амортизаторів
- Онднотрубні амортизатори або іншими словами монотрубні амортизатори складаються з одного циліндра, він же є корпусом для штока і поршня. З плюсів: гарне охолодження завдяки одинарним стінкам, більш тривалий термін зберігає працездатність.
- Двотрубні амортизатори являють собою два циліндри: внутрішній, що складається з поршня та масла, і зовнішній, який частково заповнений повітрям. З плюсів: доступність, ефективність та невеликі розміри. Головні недоліки - перегрів (він швидко нагрівається і повільно охолоджується) та аерація (внаслідок змішування повітря та олії з'являється специфічна емульсія, яка не найкращим чином впливає на характеристики олії та працездатність амортизатора)
- Масляні амортизатори відрізняються дуже простим механізмом дії. З плюсів: вони є найм'якшими і найпростішими у виробництві, як наслідок, найдоступнішими, забезпечують комфортну їзду.
- Газові амортизатори жорсткіші і підходять для любителів спортивної їзди. З плюсів: найкраща керованість та стійкість.
- Газомасляні амортизатори або комбіновані амортизатори. Назва каже за себе, це своєрідний компроміс. Особливістю є те, що у зовнішньому циліндрі використовуються не повітря, а газ під тиском. З плюсів: ефективність, невеликі розміри, невисока вартість, стійкість до високих температур та механічних пошкоджень.
- Регульовані амортизатори регулюються електронікою, яка сама встановлює налаштування, визначаючи швидкість та стан дорожнього покриття та інших складових.
Як вибрати амортизатор
Відразу звернемо Вашу увагу, що амортизатори необхідно змінювати на кожній осі автомобіля з кожного боку. Це робиться задля збереження його ергономічності під час їзди.
Яка причина поломок амортизаторів
Скажімо відразу, причин може бути багато, але як Ви вже зрозуміли, основна причина поломки амортизаторів погане дорожнє покриття і.. увага і реакція водія... жарт :) укоротити життя Вашим амортизаторам. На це також можуть вплинути: тривалі навантаження автомобіля, сильна спека та холод, низька якість деталей, некваліфіковані майстри, що встановлюють амортизатори.
Це дуже важлива складова конструкції, яка запобігає розгойдування автомобіля, робить Ваші подорожі комфортнішими та тихішими, а Вашу машину безпечнішою. Магазин автозапчастин EvoCar за безпечну їзду, сподіваємось у нашому магазині Ви знайдете те, що шукали.